Filtruj według

Termometry

Pomiar temperatury ciała jest często pierwszą czynnością, jaką wykonują rodzice, gdy zauważą, że ich pociecha czuje się gorzej. Dlatego tak ważne jest, aby wykonywać je odpowiednim urządzeniem. Dawniej najpopularniejsze w użyciu były termometry rtęciowe. Obecnie zakazane ze względu na szkodliwość rtęci. Nie każdym termometrem możemy mierzyć temperaturę we wszystkich miejscach na ciele. Oto rodzaje termometrów, jakie obecnie są dostępne na rynku: 

  • Termometr klasyczny – szklany, z cieczą bezpieczną dla zdrowia, która zastąpiła zakazaną rtęć. Jest to najtańsza opcja, wymaga jednak cierpliwości, ponieważ pomiar trwa średnio około 5 minut. 
  • Termometr elektroniczny dotykowy – wynik pomiaru otrzymujemy szybko, można mierzyć w różnych miejscach na ciele, są też takie dedykowane do konkretnych miejsc np. ucha. 
  • Elektroniczny bezdotykowy – działa na podczerwień, wygodny i higieniczny, polecany szczególnie dla niemowląt. Wiązkę światła kieruje się na dziecko, a po kilku sekundach na wyświetlaczu pojawia się wynik. 
  • Termometr w smoczku – wygodny w użyciu, wynik pokazywany jest na wyświetlaczu. 
  • Paskowy na czoło – bezpieczna i tańsza alternatywa dla klasycznego, szklanego termometru.

Aktywne filtry

Termometr bezdotykowy Rossmax HA700

Cena 180,00 zł

Bezdotykowy i łatwy pomiar temperatury Termometr elektroniczny HA700 służy do regularnego dokonywania pomiarów temperatury ludzkiego ciała. Można go używać dla osób o każdym wieku, jednak dzięki prostej obsłudze i szybkiemu pomiarowi idealnie sprawdzi się w przypadku niemowląt i dzieci. Termometr może mierzyć temperaturę ciała(mierzoną ze skroni) oraz...